Objavljene nominacije za Zlatni globus: Evo ko su favoriti

PinterestFacebookTwitterShare

Foto: Youtube/Printscreen

Film “The Shape of Water” reditelja Giljerma del Tora, pobednik Venecijanskog festivala, osvojio je najviše, ukupno sedam nominacija u predstojećoj trci za Zlatni globus.

Filmovi “Call Me By Your Name”, “Dunkirk”, “The Post” i “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” ušli su takođe u najjužu konkurenciju za Zlatni globus.
“The Post” Stivena Spilberga ima ukupno šest nominacija i jedini je u trci za sve četiri velike nagrade: u kategorijama film, režija, glumac i glumica.

Nakon što su objavljene nominacije, poznato je da će se za najbolje glumce takmičiti Timoti Čelamet za ulogu u “Call Me By Your Name”, Tom Henks za “The Post”, Geri Oldman za “Darkest Hour”, Denzel Vošington za “Roman J. Israel, Esq.” i Danijel Dej Luis za “Phantom Thread”.

U konkurenciju za najbolju žensku ulogu i Zlatni globus ušle su Džesika Čestejn za “Molly’s Game”, Seli Hokins za “The Shape of Water”, Frensis Mekdorman za “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”, Meril Strip za “The Post” i Mišel Vilijams za “All the Money in the World”.

U trci za Zlatni globus u konkurenciji reditelja našli su se Giljermo del Toro za “The Shape of Water”, Martin Mekdona za “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”, Kristofer Nolan za “Dunkirk”, Ridli Skot za “All The Money in the World” i Stiven Spilberg za “The Post”.

Sedamdesetpeta dodela Zlatnih globusa zakazana je za 7. januaru 2018. godine, a domaćin je Set Mejers.

Evo i ostalih nominacija (u originalnim nazivima):

Filmovi

Najbolja drama

“Call Me by Your Name”

“Dunkirk”

“The Post”

“The Shape of Water”

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Mjuzikl ili komedija

“The Disaster Artist”

“Get Out”

“The Greatest Showman”

“I, Tonya”

Lady Bird

Najbolja glumica

Jessica Chastain, “Molly’s Game”

Sally Hawkins, “The Shape of Water”

Frances McDormand, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Meryl Streep, “The Post”

Michelle Williams, “All the Money in the World”

Najbolji glumac

Timothée Chalamet, “Call Me by Your Name”

Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”

Tom Hanks, “The Post”

Gary Oldman, “Darkest Hour”

Denzel Washington, “Roman J. Israel, Esq.”

Najbolja glumica u komediji ili mjuziklu

Judi Dench, “Victoria & Abdul”

Margot Robbie, “I, Tonya”

Saoirse Ronan, “Lady Bird”

Emma Stone, “Battle of the Sexes”

Helen Mirren, “The Leisure Seeker”

Najbolji reditelj

Guillermo del Toro, “The Shape of Water”

Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Christopher Nolan, “Dunkirk”

Ridley Scott, “All The Money in the World”

Steven Spielberg, “The Post”

Najbolji glumac u mjuziklu ili komediji

Steve Carell, “Battle of the Sexes”

Ansel Elgort, “Baby Driver”

James Franco, “The Disaster Artist”

Hugh Jackman, “The Greatest Showman”

Daniel Kaluuya, “Get Out”

Najbolja ženska sporedna uloga

Mary J. Blige, “Mudbound”

Hong Chau, “Downsizing”

Allison Janney, “I, Tonya”

Laurie Metcalf, “Lady Bird”

Octavia Spencer, “The Shape of Water”

Najbolja muška sporedna uloga

Willem Dafoe, “The Florida Project”

Armie Hammer, “Call Me by Your Name”

Richard Jenkins, “The Shape of Water”

Christopher Plummer, “All the Money in the World”

Sam Rockwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Najbolji scenario

“The Shape of Water”

“Lady Bird”

“The Post”

“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

“Molly’s Game”

Najbolji strani film

“A Fantastic Woman”

“First They Killed My Father”

“In the Fade”

“Loveless”

“The Square”

Najbolji animirani film

“The Boss Baby”

“The Breadwinner”

“Ferdinand”

“Coco”

“Loving Vincent”

TV

Najbolja TV serija

“The Crown”

“Game of Thrones”

“The Handmaid’s Tale”

“Stranger Things”

“This Is Us”

Najbolja ženska uloga u TV seriji

Caitriona Balfe, “Outlander”

Claire Foy, “The Crown”

Maggie Gyllenhaal, “The Deuce”

Katherine Langford, “13 Reasons Why”

Elisabeth Moss, “The Handmaid’s Tale”

Najbolja muška uloga u TV seriji

Sterling K. Brown, “This is Us”

Freddie Highmore, “The Good Doctor”

Bob Odenkirk, “Better Call Saul”

Liev Schreiber, “Ray Donovan”

Jason Bateman, “Ozark”

Najbolja TV serija – mjuzikl ili komedija

“Black-ish”

“Marvelous Mrs. Maisel”

“Master of None”

“SMILF”

“Will & Grace”

Najbolja muška uloga u TV seriji mjuziklu ili komediji

Anthony Anderson, “Black-ish”

Aziz Ansari “Master of None”

Kevin Bacon, “I Love Dick”

William H. Macy, “Shameless”

Eric McCormack, “Will and Grace”

Najbolja ženska uloga u TV seriji mjuziklu ili komediji

Pamela Adlon, “Better Things”

Alison Brie, “Glow”

Issa Rae, “Insecure”

Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”

Frankie Shaw, “SMILF”

Nagrada za najbolju mini-seriju ili film pravljene za televiziju

“Big Little Lies”

“Fargo”

“Feud: Bette and Joan”

“The Sinner”

“Top of the Lake: China Girl”

Nagrada za najboljeg glumca u mini-seriji ili film pravljene za televiziju

Robert De Niro, “The Wizard of Lies”

Jude Law, “The Young Pope”

Kyle MacLachlan, “Twin Peaks”

Ewan McGregor, “Fargo”

Geoffrey Rush, “Genius”

Nagrada za najbolju glumicu u mini-seriji ili film pravljene za televiziju

Jessica Biel, “The Sinner”

Nicole Kidman, “Big Little Lies”

Jessica Lange, “Feud: Bette and Joan”

Susan Sarandon, “Feud: Bette and Joan”

Reese Witherspoon, “Big Little Lies”

Nagrada za najbolju sporednu mušku ulogu u seriji, mini-seriju ili film pravljene za televiziju

Alfred Molina, “Feud”

Alexander Skarsgard, “Big Little Lies”

David Thewlis, “Fargo”

David Harbour, “Stranger Things”

Christian Slater, “Mr. Robot”

Nagrada za najbolju sporednu žensku ulogu u seriji, mini-seriju ili film pravljene za televiziju

Laura Dern, “Big Little Lies”

Ann Dowd, “The Handmaid’s Tale”

Chrissy Metz, “This is Us”

Michelle Pfeiffer, “The Wizard of Lies”

Shailene Woodley, “Big Little Lies”

Originalna pesma

“Home”, Ferdinand

“Mighty River”, Mudbound

“Remember Me”, Coco

“The Star”, The Star

“This Is Me”, The Greatest Showman

Izvor: BIZLife/Nedeljnik

Foto: Youtube/Printscreen