Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

Draž preokreta i poruka Jokićevog tima koju treba upamtiti i koristiti (VIDEO)

Nikola Jokić i Denver Nagetsi posle pobede nad Mefisom (95:92) i definitivno su postigli rekord franšize sa najuspešnijom serijom na početku sezone. Ipak, na početku susreta izgledalo je da će Nagetsi lako izgubiti ovaj susret, pošto je razlika bila i 25 poena u korist Memfisa.

Ovo je treći put istoriji da su Nagetsi imali učinak od 33 pobede i 15 poraza. U sezoni 1976/77, kao i na kraju prethodne decenije u sezoni 2009/10, Nagetsi su u tom trenutku doživeli 16. poraz. Ovog puta, postignuta je 34. pobeda.

Jokić je postigao 24 poena, uključujući dva poena pod košem, u duelu sa sinoć sjajnim veteranom Markom Gasolom, na 28,9 sekundi do kraja.

To je, zahvaljujući smušenom poslednjem napadu Grizlisa, bio i koš koji je odlučio pobednika.

Razlika od 25 poena je najveća razlika koja je dostignuta ove sezone, piše Nedeljnik.  Koliko je bila izgledna pobeda Memfisa pokazuje i to što je na početku poslednje četvrtine rezultat bio 77:60. Na poluvremnu je bilo 19 razlike.

Inače, ove godine na 174 utakmica je neka ekipa vodila 25 i više poena razlike i 174 puta je ista ekipa pobedila.

“Nismo odustali”, rekao je Jokić posle utakmice. “To govori nešto o timu. Ne želimo da odustanemo, želimo da se borimo.”

Ipak, utisak utakmice je poruka koju je posle utakmice za nervi slom, poslao Jokićev tim. Nagetsi su na zvaničnom Tviter nalogu poručili: „Ako nas ne volite na minus 25, ne zaslužujete nas kad pobedimo“.

Izvor: Nedeljnik, BIZLife