Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

Srbija zasluženo ne ide na Evropsko prvenstvo

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je večeras u Mariboru od Slovenije u odlučujućoj utakmici kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo sa 0:1. Pobeda bi Srbiju dovela do baraža za ovo takmičenje.

O ovoj utakmici nema šta više da se kaže osim da Srbija nije izgledala kao reprezentacija koja treba da pobedi u ovom meču. Primili smo gol u poslednjem minutu prvog poluvremena i to gol kakav se viđa u onim smešnim klipovima iz nižih liga na Islandu, Vidić je promašio penal u drugom poluvremenu, i to je u principu bilo sve. Slovenija, kojoj ova utakmica nije značila ništa,  je igrala za čast i tu čast je zasluženo odbranila.

Izjava selektora Vladimira Petrovića posle meča će verovatno ući u jednu iz serije istorijskih. Naime, on je RTS-u na pitanje ima li objašnjenja za ovakav rezultat, rekao: „Ima, kako da nema objašnjenja. Jednostavno nam nije bio dan.“