Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

Čaviću bronza na Svetskom kupu u Moskvi

Najbolji srpski plivač Milorad Čavić osvojio je bronzanu medalju u disciplini 50 metara leptir stilom na Svetskom kupu u Moskvi.

Čavić je deonicu preplivao u vremenu 23,28 sekundi. Zlato je pripalo Australijancu Džefu Hjudžilu rezultatom 22.36, a srebro Rusu Jevgeniju Korotiškinu – 23,26 sekundi.

Još troje srpskih plivača nastupilo je u finalu svojih disciplina, ali nisu uspeli da stignu do pobedničkog postolja.

Stefan Šorak zauzeo je peto mesto u disciplini 400 metara slobodnim stilom plivavši u vremenu 3:46,54 minuta. Prvo mesto pripalo je Nemcu Polu Bidermanu rezultatom 3:40,40, ispred dvojice Rusa Nikite Lobinceva (3:43,02) i Denisa Garanina – 3:44,83.

Velimir Stjepanović bio je šesti u disciplini 200 metara leptir, a ostvario je vreme 1:57,06 minuta. Prvi je na cilju bio Japanac Hidemasa Sano u vrmenu 1:51,62, ispred Južnoafrikanca Čada le Kloa (1:51,95) i Amerikanca Majkla Felpsa – 1:53,24 minuta.

Miroslava Najdanovski zauzela sedmo mesto u finalu trke na 50 metara slobodno. Ona je svoju deonicu preplivala za 25,21 sekundi, prva je bila Šveđanka Tereza Alshamar u vremenu 24.27 sekundi, ispred Amerikanke Elison Šmit (24,74) i Nemice Danijele Šrajber (24,83).