Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Stiže virtuelni operator i smanjuje cene poziva?

    U Srbiji bi u septembru trebalo da počne da radi novi, virtuelni mobilni operator britanske kompanije Mundio mobajl (Mundio Mobile), pod brendom Vekton (Vecton) mobajl.

    Kako je najavio RATEL, Mundio će raditi kao virtuelni mobilni operator, što znači da će u Srbiji zakupljivati pristup mrežnoj infrastrukturi operatora Vip, kako bi korisnicima pružio usluge mobilne telefonije.

    Direktor Mundio mobajla u Srbiji Čana Kurera izjavio je da će na tržištu Srbije pretežno pružati usluge međunarodnih pripejd poziva i da će koristiti brend pod kojim nastupa i na drugim tržištima – Vekton mobajl.

    Naše usluge biće dostupne krajem leta, a u toku je proces dodeljivanja broja. Planiramo investicije i da otvaramo nova radna mesta u Srbiji, a sigurno ćemo biti konkurentni sa cenama, rekao je Kurera.

    Objasnio je da će pozivi između korisnika Vektona u Srbiji biti besplatni, kao i pozivi ka korisnicima te mreže u drugim zemljama i dodao da će se ta kompanija truditi da ojača konkurenciju na srpskom tržištu.

    Ugrožava Telekom?

    Savetnik za razvoj i investicije Mahmud Bušatlija smatra da njihove usluge mogu biti opasne po konkurenciju.“Ne znam da li je naša Komisija za zaštitu konkurencije to uopšte razmatrala. Njihove usluge će biti besplatne za međunarodne razgovore, to je takozvani VOIP sistem.“

    Dosta je poznata po tome da radi sa cenom 20 posto manjom od najniže cene na tržištu, što se smatra dampingom. To će posledično, dodaje Bušatlija, doneti štetu javnom interesu zbog smanjivanja šanse da strani investitor uđe u Telekom, kaže Bušatlija.

    „Postoji još operatora koji bi imali smanjen prihod. Naši su operatori veoma moćni u nekoliko država i nekada tako nešto, ako je lojalna konkurencija, može samo da doprinese njihovom boljem i bržem razvoju“, smatra savetnica ministra za telekomunikacije Irina Reljin.

    Za sada je izvesno smanjenje prihoda od rominga ostalim operatorima kada sve procedure za rad novog budu završene. A taj prihod se u Srbiji procenjuje na između 10 i 20 miliona evra godišnje.

    Izvor: Novosti, N1

    What's your reaction?

    Ostavite komentar

    Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE