Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

TINEJDŽER osvojio TRI MILIONA USD na takmičenju u video igri Fortnajt (VIDEO)

Američki tinejdžer Kajli Girsdorf, zvani Buga, osvojio je rekordnih tri miliona dolara pobedivši na Svetskom prvenstvu u kompjuterskoj igri Fortnajt koje je održano ovog vikenda u SAD.

Šestnaestogodišnji Kalj Gisrford, iz Pensilvanije pobedio je u solo takmičenju na turniru održanom na stadionu Artur Eš u Njujorku, mestu gde se održava teniski turnir US Open.

„Ovo je ludo“, rekao je mladi igrač posle finala u kome je osvojio gotovo duplo više poena od svog najbližeg konkurenta (59 prema 33).

Fortnajt, najpopularnija video igra sveta, svoj drugi rođendan slavila je Svetskim prvenstvom sa najvećim nagradnim fondom u istoriji e-sporta od 30 miliona dolara, prenosi BBC.

Procenjuje se da tu igru igra oko 250 miliona ljudi. Igra se preko interneta i počinje tako što se 100 ljudi nađe na pustom ostrvu, moraju da pronađu oružje i eliminišu ostale igrače. Znači, svi igraju protiv svih.

U kvalifikacijama je učestvovalo više miliona ljudi, a spalo je na stotinu, uglavnom maloletnih gejmera.

U finalu Fortnajta 100 igrača se borilo na ogromnim kompjuterskim ekranima. Četrdeset miliona igrača pokušalo je da se kvalifikuje u takmičenju vođenom onlajn od 10 nedelja.

Predstavljeno je više od 30 zemalja, a 70 igrača su iz SAD, 14 iz Francuske i 11 iz Velike Britanije.

Britanski tinejdžer Džejden Ešman osvojio je gotovo milion funti za drugo mesto u takmičenju parova.

Juče su pored Buge još troje igrača, svi Amerikanci takođe postali milioneri, Psalm sa 1,8 miliona dolara, Epikvej (Epikwhale) sa 1,2 miliona i Kreo sa 1,05 miiona.

Jedan 13-ogodišnji argentinski igrač, Tiago Lap, zvani King izazvao je senzaciju osvojivši 900.000 dolara, i završio peti.

Rekordna nagrada osvojena na ovom takmičenju će verovatno biti premašena u drugom ovakvom događaju Internešenal, koji se održava već u avgustu, navodi BBC.