Pridružite se poslovnoj zajednici od 20000 najuspešnijih i čitajte nas prvi

    Ilegalna prodaja preselila na Facebook

    Društvene mreže postale su idealno sredstvo za prodaju falsifikata poznatih robnih marki, od kozmetike i parfema preko obuće i odeće, do satova i nakita, imajući u vidu da ovaj način trgovine niko ne kontroliše.

    U poslednjh pet godina trgovina putem interneta i sve jednostavnije pravljenje sajtova omogućili su pravu eksploziju prodaje odeće i obuće na ovaj način, zbog čega proizvođači gube zaradu, a kupci često dobiju „mačka u džaku“, piše 24 sata.

    Takva roba se ne oporezuje, pa država gubi novac od poreza, zbog nelojalne konkurencije zatvaraju se legalne radnje, a kvalitet tih proizvoda niko ne kontroliše. Iz Udruženja potrošača kažu da su svakodnevno pretrpani žalbama na nekvalitetnu robu koja se prodaje na internetu. A prodaje se sve, kozmetika i parfemi, obuća i odeća, satovi i nakit.

    Svi koji prodaju falsifikate na internetu moraju da se skrivaju kao da je prodaju na ulici. Zato na Fejsbuku otvaraju više različitih naloga preko kojih reklamiraju robu. Zatim je prodaju preko različitih kurirskih službi kako bi prikrili stvarnu količinu prodate robe i novac primaju u gotovini po isporuci, objašnjava Nikola M, koji je dugo zarađivao na ovaj način.

    Ova roba se na sajtovima reklamira kao original, pa se mnogi iznenade kada im se patike poznate marke raspadnu posle dva meseca ili kada shvate da parfem koji su kupili traje kraće od najjeftinije toaletne vode. Međutim, za ovakvu robu ne postoji mogućnost podnošenja žalbe, zamene ili povraćaja novca.

    Falsifikovana roba mahom se pravi u Kini, Južnoj Koreji, Tajvanu, odakle se potom transportuje na Bliski istok gde se pakuje u ambalažu koja je identična originalnoj i potom se distribuira na naše tržište.

    What's your reaction?

    developed by Premium Factory. | Copyright © 2020 bizlife.rs | Sva prava zadržana.

    MAGAZINE ONLINE